Webinář: Zákonné příplatky a jejich názorné ukázky výpočtů pro rok 2021

Tento webinář je určen pro personalisty, mzdové účetní a osoby, které se zabývají touto problematikou. Webinář bude veden Zdeňkem Křížkem, zkušeným lektorem s dlouholetou praxí v soukromé i státní sféře.

WEBINÁŘ je živá online přednáška, kde můžete aktivně pokládat dotazy lektorovi přes online chat.

Online přenos webináře můžete sledovat na tomto místě v den jeho konání. Pro zobrazení webináře nebo jeho videozáznamu musíte být přihlášený.

Nemáte přihlašovací údaje? klikněte prosím na následující odkaz: REGISTRACE

V případě že jste zapomněli svoje heslo, klikněte prosím na následujíci odkaz: ZAPOMENUTÉ HESLO

Určeno

Všem, kteří potřebují prohloubit znalosti mzdového účetnictví a propojit teoretické znalosti s praktickými řešeními mzdové agendy.


Cíl webináře

Cílem semináře je seznámit účastníky s komplexní problematikou výpočtů ve mzdové účtárně a dalšími povinnostmi s tím spojenými.

 

Obsah

 • Průměrný výdělek pro pracovněprávní účely (základní informace pro jaké účely se stanovuje průměrný výdělek. Rozhodné období, ze kterého se průměrný výdělek zjišťuje. Započitatelnost příjmů pro výpočet průměrného výdělku. Formy průměrného výdělku – hodinový, měsíční. Pravděpodobný výdělek. Další specifické situace při zjišťování průměrného výdělku – průměrný výdělek pro výpočet náhrady za ztrátu na výdělku při pracovním úraze, průměrný výdělek u dohod o provedení práce a pracovní činnosti). 
 • Základní pojmy – rozdíly mezi mzdou, platem, právní předpisy (kdo je odměňován mzdou, informace o výši mzdy, kdo je odměňován platem, informace o výši tarifního platu, právní předpisy o mzdě, platu, formy mzdy, co není mzdou, platem). 
 • Zařazování zaměstnanců odměňovaných mzdou (minimální mzda, zaručená mzda – nejnižší úroveň zaručené mzdy). 
 • Zařazování zaměstnanců odměňovaných platem. 
 • Nařízení vlády o zařazování zaměstnanců odměňovaných platem (nejnižší úroveň zaručeného tarifního platu, způsoby zařazování zaměstnanců odměňovaných platem).
 • Společná ustanovení o mzdě, platu a odměnách (z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr –  obsluha mzdy, platu nebo odměny podle zákoníku práce).   
 • Výpočty – příplatkové nárokové složky ke mzdě, platu, odměna za pracovní pohotovost (příplatek za přesčas, příplatek za svátek, příplatek za sobotu a neděli, příplatek v noci, příplatek ve ztíženém pracovním prostředí, zvláštní příplatek, příplatek za vedení, příplatek za dělenou směnu, odměna za pracovní pohotovost, smluvní mzda sjednaná s přihlédnutím k práci přesčas). 
 • Nenárokové složky ke mzdě, platu (prémie, odměny, osobní příplatek – osobní ohodnocení).
 • Výpočet dovolené v roce 2021 s výhledem na možné úpravy od roku 2022 (krácení dovolené, výpočet dovolené u nerovnoměrné pracovní doby, výpočet dovolené u zkáceného úvazku, výpočet dovolené u mateřské dovolené).     
 • Dovolená podle odpracovaných hodin – desítky názorných ukázek výpočtů.  
 • Výpočet náhrady mzdy při dočasné pracovní neschopnosti v roce 2021.s výhledem na rok 2022    
 • Výpočet náhrady za újmu na zdraví zaměstnance při pracovních úrazech nebo nemocech z povolání.    
 • Další informace, podle aktuálního vývoje legislativy ke dni provedení akce. Případné již schválené změny pro rok 2022.

 

 

Image3138

Harmonogram

9:00 - 12:00 Webinář

Termíny

Zakoupit v rámci ročního NOTIAvzdělávání
Cena: 9922 Kč s DPH
  Zrealizované
   7.9.2021
   09:00 - 12:00
Cena: 1790 Kč s DPH
  Zrealizované

Profil lektora


Zdeněk Křížek

Autor má absolutorium na obchodní akademii (v roce 1980). Pracoval na Pražské správě nemocenského pojištění jako kontrolní pracovník a obvodní instruktor pro Prahu. Také pracoval na České správě sociálního zabezpečení jako vedoucí oddělení nemocenského pojištění a metodický instruktor pro oblast střední Čechy.

Od roku 1997 je OSVČ v oboru vedení účetnictví, pořádání a vedení kurzů, nakladatelská a realitní činnost. Od roku 2002 je odborným lektorem pro renomované personální agentury v oboru mzdové účetnictví a pracovněprávní poradenství. Je vlastníkem certifikace MŠMT k pořádání certifikovaných rekvalifikačních kurzů. Od roku 2008 je statutárním zástupcem účetní společnosti.

Nejbližší kurzy lektora

Souborové přílohy

  Minimální mzda 2021.docx / 43 kB
  Mzdový výměr.doc / 26 kB
  Mzdový řád pro menší firmy.doc / 49 kB
  PRÉMIOVÝ ŘÁD.docx / 19 kB
  Průměrný výdělek 2021.doc / 176 kB
  Výpočet mzdy 2021 - příplatky.doc / 223 kB

Funkce

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.