Webinář: Problematika srážek ze mzdy, platu, odměny, nebo jiných příjmů v roce 2021 - dvoudenní webinář

Tento webinář je určen pro personalisty, mzdové účetní a osoby, které se zabývají touto problematikou. Webinář bude veden Zdeňkem Křížkem, zkušeným lektorem s dlouholetou praxí v soukromé i státní sféře.

WEBINÁŘ je živá online přednáška, kde můžete aktivně pokládat dotazy lektorovi přes online chat.

Online přenos webináře můžete sledovat na tomto místě v den jeho konání. Pro zobrazení webináře nebo jeho videozáznamu musíte být přihlášený.

Nemáte přihlašovací údaje? klikněte prosím na následující odkaz: REGISTRACE

V případě že jste zapomněli svoje heslo, klikněte prosím na následujíci odkaz: ZAPOMENUTÉ HESLO

Program

 

Cíl webináře

Na semináři se lektor zaměří na výklad provádění srážek ze mzdy, platu, nebo odměny u zaměstnanců. Seznámíte se současnou právní úpravou v dané problematice pro rok 2021, a to nejen formou podrobného výkladu, ale především pomocí názorných příkladů provádění srážek a to podle posledního právního výkladu.

 

Obsah 

 • V jakých případech se sráží ze mzdy, platu, nebo odměny (srážky ve smyslu zákoníku práce, co může zaměstnavatel srazit bez souhlasu zaměstnance, co může zaměstnavatel srazit pouze se souhlasem zaměstnance, pojem výkon rozhodnutí, exekuce, srážka ze mzdy nad rámec zákoníku práce, evidence o prováděných srážkách).

 • Dohody o srážkách ze mzdy, platu (dohody o srážkách ze mzdy podle zákoníku práce, penzijní připojištění, soukromé životní pojištění a další srážky po dohodě zaměstnavatel/zaměstnanec, srážky ze mzdy v případech způsobené škody zaměstnancem zaměstnavateli, dohoda o srážkách ze mzdy ve smyslu občanského zákoníku – dobrovolná platba výživného, vzory, postupy)

 • Novinky od 1.7.2021 – tzv. chráněný účet, zálohové výživné. Nové povinnosti mzdové účetní.

 • Okruh příjmů, ze kterých se provádí srážky (mzda, plat, odměna či jiné příjmy zúčtované zaměstnavatelem zaměstnanci, souběh příjmů u jednoho zaměstnavatele, způsob provádění srážek, daňové bonusy, roční vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti – přeplatky a doplatky na daňových bonusech, odstupné, odchodné, příjmy podle zákoníku práce).

 • Pořadí srážek ze mzdy – přednostní a nepřednostní pohledávky (Postup řazení jednotlivých právních titulů – občanský soudní řád, přednostní pohledávky, jednotlivé právní tituly rozhodnutí soudních a správních orgánů).

 • Postup při provádění srážek ze mzdy a jejich rozsah (zjištění tzv. výpočtové základny pro určení nezabavitelných částek, nezabavitelná částka na povinného a další nezabavitelná částka na vyživované osoby v roce 2021 (rodinné příslušníky povinného) ve smyslu občanského zákoníku).

 • Specifické případové studie (určení částek k uspokojení přednostních nebo nepřednostních pohledávek, zjištění tzv. ještě další použitelné částky k uspokojení pohledávek, souběh příjmů od více plátců).

 • Posuzování srážek při výkonu rozhodnutí (soudní, správní výkon rozhodnutí, exekuční příkaz a jeho obsah, součinnost plátce mzdy povinného a exekutora – podávání informací, nařízení exekuce – doručování, datové schránky, právní tituly, právní moc (vykonatelnost), změna plátců mzdy – povinnosti plátce mzdy, zápočtový list, informační povinnost ve smyslu Občanského soudního řádu – soud, další orgány, souběžné příjmy a postupy při provádění srážek).

 • Další specifické situace při provádění srážek (povinnosti zaměstnavatele, srážky z jiných příjmů – náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti za prvních 14 dnů a následná výplata nemocenského, postupy zaměstnavatele vůči místně příslušné správě sociálního zabezpečení jako plátci jiného příjmu (nemocenského, peněžité pomoci v mateřství), zákon o exekutorech – povinnosti exekutorů vůči zaměstnavatelům, poskytování součinnosti plátce příjmů povinného příslušným exekutorům).

 • Srážky při oddlužení – osobní bankrot v roce 2021 (insolvence zaměstnance (dlužníka)  a postupy plátců příjmů dlužníka při zahájení insolvenčního řízení, v průběhu schválené insolvence, ukončení insolvence. Součinnost plátce příjmu dlužníka s insolvenčním správcem. Povinnosti dlužníka vůči isnolvenčnímu správci. Insolvenční rejstřík. Insolvence formou splátkového kalendáře. Konkurz).

 • Závěr, diskuze a odpovědi na otázky.

 

 

Image3138

Harmonogram

10.8.2021 9:00 - 11:00 Webinář

11.8.2021 9:00 - 11:00 Webinář

Termíny

Zakoupit v rámci ročního NOTIAvzdělávání
Cena: 9922 Kč s DPH
  Zrealizované
   10.8.2021 - 11.8.2021
   09:00 - 11:00
Cena: 3580 Kč s DPH
  Zrealizované

Profil lektora


Zdeněk Křížek

Autor má absolutorium na obchodní akademii (v roce 1980). Pracoval na Pražské správě nemocenského pojištění jako kontrolní pracovník a obvodní instruktor pro Prahu. Také pracoval na České správě sociálního zabezpečení jako vedoucí oddělení nemocenského pojištění a metodický instruktor pro oblast střední Čechy.

Od roku 1997 je OSVČ v oboru vedení účetnictví, pořádání a vedení kurzů, nakladatelská a realitní činnost. Od roku 2002 je odborným lektorem pro renomované personální agentury v oboru mzdové účetnictví a pracovněprávní poradenství. Je vlastníkem certifikace MŠMT k pořádání certifikovaných rekvalifikačních kurzů. Od roku 2008 je statutárním zástupcem účetní společnosti.

Nejbližší kurzy lektora

Souborové přílohy

  č. 1) - Nadpis exekuce 2021.docx / 21 kB
  č. 2) - Výtah právních předpisů 2021.docx / 18 kB
  č.3) Zápočtový list a jeho vyplnění 2021.docx / 28 kB
  č. 4) - PROHLÁŠENÍ O SRÁŽKÁCH ZE MZDY 2021.docx / 12 kB
  č. 5) - Prohlášení vyživované osoby 2021.docx / 22 kB
  č. 6) - Dohoda o uznání dluhu 2021.docx / 16 kB
  č. 7) Výklad exekuce 2021.doc / 153 kB
  č. 8) Výpočet srážek od 1.1.2021 2021.docx / 31 kB
  č. 9) - Daňový bonus a roční zúčtování 2021.docx / 17 kB
  č. 10) - Součinnost s exekutorem 2021.docx / 56 kB
  Chráněný účet a zálohované výživné 25.5.2021.docx / 22 kB

Funkce

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.