Webinář: Obsah pracovní smlouvy, uzavírání dalších pracovně právních vztahů – DPP, DPČ

Tento webinář je určen pro personalisty, mzdové účetní a osoby, které se zabývají touto problematikou. Webinář bude veden Zdeňkem Křížkem, zkušeným lektorem s dlouholetou praxí v soukromé i státní sféře.

WEBINÁŘ je živá online přednáška, kde můžete aktivně pokládat dotazy lektorovi přes online chat.

Online přenos webináře můžete sledovat na tomto místě v den jeho konání. Pro zobrazení webináře nebo jeho videozáznamu musíte být přihlášený.

Nemáte přihlašovací údaje? klikněte prosím na následující odkaz: REGISTRACE

V případě že jste zapomněli svoje heslo, klikněte prosím na následujíci odkaz: ZAPOMENUTÉ HESLO

Cíl webináře

Seznámit posluchače s povinnostmi zaměstnavatele při uzavírání pracovního poměru a dalších pracovněprávních vztahů – dohoda o provedení práce, pracovní činnosti. Obsah těchto dokumentů, písemné vyhotovení a předání zaměstnanci. Vazby těchto pracovněprávních vztahů na Občanský Zákoník. Součástí této akce bude nejen podrobný výklad, ale i písemné materiály obsahující doporučené vzory a postupy.

 

Obsah

  • Uzavírání pracovního poměru (Dohoda o vzniku pracovního poměru – pracovní smlouva. Obsah pracovní smlouvy ve smyslu Zákoníku práce – druh práce, místo výkonu práce, datum nástupu. Podrobný rozbor těchto bodů, které musí vždy pracovní smlouva obsahovat. Další důležité informace – dohoda o zkušební době, délka trvání pracovního poměru – doba určitá, neurčitá. Dohoda o konkurenční doložce. Další možné údaje, které může pracovní smlouva obsahovat – sjednání mzdy, pracovní doby, atd., spojitost obsahu pracovní smlouvy s Občanským zákoníkem. Názorná ukázka doporučeného obsahu pracovní smlouvy. Dohoda o změně obsahu pracovní smlouvy).
  • Uzavírání dohod o provedení práce a pracovní činnosti (Výhody a nevýhody uzavírání dohod. Obsah dohody o provedení práce – viz. § 75 Zákoníku práce. Obsah dohody o pracovní činnosti – viz. § 76 Zákoníku práce. Vzory, co musí tyto dohody obsahovat. Sjednání odměny za výkon práce a její splatnost. Další možné dohodnuté podmínky – viz. § 77 Zákoníku práce. Sjednávání doby trvání výkonu práce – doba určitá nebo neurčitá. Možná dohoda nebo výpověď z výkonu práce zaměstnance činného na základě dohody).
  • Dohody a odvod pojistného na SZ a ZP, rozhodná výše příjmu pro vznik účasti na pojištění, princip tzv. malého rozsahu u dohod o pracovní činnosti. Může zaměstnanec činný na základě dohody podepsat Prohlášení poplatníka – slevy na poplatníka, zdanění odměny formou zálohové nebo srážkové daně. Problematika pracovního úrazu a jeho řešení při výkonu práce „dohodáře“. Vysílání na pracovní cesty.
  • Další forma závislé činnosti mimo Zákoník práce. Výkon práce statutára na základě Zákona o obchodních korporacích. Smlouva o výkonu funkce statutára a její obsah. Možné propojení se Zákoníkem práce. Souběh výkonu funkce statutára a zaměstnaneckého poměru ve smyslu Zákoníku práce. Odvod pojistného z výkonu funkce činnosti statutára.

 

 

Image3138

Harmonogram

9:00 - 11:00 Webinář

Termíny

Zakoupit v rámci ročního NOTIAvzdělávání
Cena: 9922 Kč s DPH
  Zrealizované
   10.11.2021
   09:00 - 11:00
Cena: 1790 Kč s DPH
  Zrealizované

Profil lektora


Zdeněk Křížek

Autor má absolutorium na obchodní akademii (v roce 1980). Pracoval na Pražské správě nemocenského pojištění jako kontrolní pracovník a obvodní instruktor pro Prahu. Také pracoval na České správě sociálního zabezpečení jako vedoucí oddělení nemocenského pojištění a metodický instruktor pro oblast střední Čechy.

Od roku 1997 je OSVČ v oboru vedení účetnictví, pořádání a vedení kurzů, nakladatelská a realitní činnost. Od roku 2002 je odborným lektorem pro renomované personální agentury v oboru mzdové účetnictví a pracovněprávní poradenství. Je vlastníkem certifikace MŠMT k pořádání certifikovaných rekvalifikačních kurzů. Od roku 2008 je statutárním zástupcem účetní společnosti.

Nejbližší kurzy lektora

Souborové přílohy

  Školicí materiály 1 Zákoník práce - Pracovní smlouva, dohody, ukončení PP_3.11.2021.doc / 203 kB
  Školicí materiály 2 Informace § 37 Zákoníku práce 3.11.2021.docx / 25 kB
  Školicí materiály 3 Smlouva o výkonu funkce jednatele 3.11.2021.docx / 18 kB

Funkce

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.