Webinář: Obchodování s Velkou Británií a Severním Irskem

Webinář daňového specialisty, spoluautora zákona o DPH s dlouholetou praxí na MF ČR, zkušeného lektora. Tématem webináře je problematika obchodování a poskytování služeb se Spojeným královstvím po 1. lednu 2021.

WEBINÁŘ je živá online přednáška, kde můžete aktivně pokládat dotazy lektorovi přes online chat.

 

Online přenos webináře můžete sledovat na tomto místě v den jeho konání. Pro zobrazení webináře nebo jeho videozáznamu musíte být přihlášený.

Nemáte přihlašovací údaje? klikněte prosím na následující odkaz: REGISTRACE

V případě že jste zapomněli svoje heslo, klikněte prosím na následujíci odkaz: ZAPOMENUTÉ HESLO

Program

1. Obchodování se zbožím:

  • Vývoz zboží do Velké Británie - podmínky pro osvobození od daně při vývozu zboží, výstup zboží z území EU, daňový doklad, prokazování vývozu zboží, uvádění v daňovém přiznání.
  • Dovoz zboží z Velké Británie - povinnost přiznat daň, stanovení základu daně, daňový doklad, nárok na odpočet daně, uvádění v daňovém přiznání.
  • Dodání zboží do Severního Irska - osvobození při dodání zboží do jiného členského státu, prokazování přepravy, uvádění v daňovém přiznání a v souhrnném hlášení.
  • Pořízení zboží ze Severního Irska - místo plnění, povinnost přiznat daň, uvádění v daňovém přiznání.

2. Poskytnutí služby:

  • Poskytnutí služby do Velké Británie a do Severního Irska - povinnost přiznat plnění, uvádění v daňovém přiznání a v souhrnném hlášení.

3. Poskytnutí služeb vázaných na dovoz a vývoz zboží - přeprava zboží související s dovozem nebo vývozem zboží.

4. Vracení daně.

 

 

Image3138

Harmonogram

09:00 - 11:00 Webinář

Termíny

   24.6.2021
   09:00 - 11:00
Cena: 9922 Kč s DPH
   24.6.2021
   09:00 - 11:00
Cena: 1790 Kč s DPH

Profil lektora


Ing. Zdeněk Kuneš

Od roku 1993 až do do 2016 pracoval ve finanční správě, z toho posledních 12,5 roku na Ministerstvu financí na legislativě DPH.

Znalosti a zkušenosti

  • Odborník se specializací na daň z přidané hodnoty.
  • DPH pro neziskové organizace a veřejnoprávní subjekty.
  • Lektorská činnost k problematice daně z přidané hodnoty v okruhu témat (základní znalosti zákona o DPH, novely zákona o DPH, nejčastější chyby a omyly při aplikaci daně z přidané hodnoty, dovoz a vývoz zboží, obchodování mezi členskými státy EU, uplatnění DPH u nemovitostí – stavební a montážní práce, zvláštní režimy – prodej použitého zboží, DPH u cestovních služeb, režim přenesení daňové povinnosti, daňové doklady – vystavování, náležitosti, vazba na kontrolní hlášení, kontrolní hlášení, vyplňování kontrolního hlášení, promíjení pokut).
  • Publikační činnost (odborné články, knihy, spoluautor Zákona o DPH).

Funkce

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.