Webinář: DPH – nemovitý a movitý majetek aktuálně

Webinář bude vedený Ing. Marikou Voženílkovou, zkušenou, oblíbenou lektorkou, která se specializuje na DPH. Cílem prakticky orientovaného webináře je probrat problematiku daného tématu komplexně. Lektorka upozorní na časté chyby při uplatňování zákona o DPH pomocí mnoha konkrétních příkladů. 

 

Tento webinář pořádáme také formou prezenčního semináře.

Online přenos webináře můžete sledovat na tomto místě v den jeho konání. Pro zobrazení webináře nebo jeho videozáznamu musíte být přihlášený.

Nemáte přihlašovací údaje? klikněte prosím na následující odkaz: REGISTRACE

V případě že jste zapomněli svoje heslo, klikněte prosím na následujíci odkaz: ZAPOMENUTÉ HESLO

Určeno pro

Účetní, daňové poradce, plátce DPH, kteří se prakticky setkávají s operacemi u nemovitostí a movitého majetku.

 

Cíl webináře

Cílem prakticky orientovaného webináře je probrat problematiku komplexně a zasadit do časového rámce jednotlivé metodické výklady daňové správy. Lektorka upozorní na časté chyby při uplatňování zákona o DPH pomocí mnoha konkrétních příkladů. Posluchači obdrží podrobný písemný materiál obsahující nové metodické výklady daňové správy, judikaturu ESD a NSS, závěry KV KDP.

 

Obsah

 • Obchodní majetek, dlouhodobý majetek, dlouhodobý majetek vytvořený vlastní činností, drobný majetek.
 • Nemovitost a operace související s nemovitostmi,  subdodávky mimo ČR, prováděcí nařízení Směrnice, povinnosti poskytovatele plnění x povinnosti příjemce, registrační povinnosti, daňové doklady, vznik povinnosti přiznat daň, identifikované osoby.
 • Problematika nájmu nemovitostí a movitých věcí – výklad pojmů, kdy danit, kdy je nutné osvobodit, korekční mechanismy při změně účelu použití.
 • Stavební pozemky, obytný prostor, bytový dům, rodinný dům, stavby pro sociální bydlení atd., okamžik vzniku daňové povinnosti a výpočty ve specifických případech (vklady, dražba, majetek vytvořený vlastní činností).
 • Funkční celek, princip věci hlavní a vedlejší, judikatura ESD.·         
 • Stavební a montážní práce a sazby daně (změny na dokončených stavbách, nová výstavba, vznik staveb pro sociální bydlení) a dodání nemovitých věcí prakticky.
 • Přenesení daňové povinnosti - praktické příklady, výklady.
 • Ukončení pronájmu a vypořádání, technická zhodnocení v praxi.
 • Základ  daně  a opravy základu daně a výše daně – jak opravit v DAP a KH.
 • Problematika nároku na odpočet daně, korekční mechanismy komplexně v příkladech.      
 • Aktuality,  diskuze, odpovědi na dotazy.

 

Toto téma Vám rádi připravíme i jako firemní školení na míru. V případě zájmu o nezávaznou nabídku nás kontaktujte na seminare@notiavzdelavani.cz.

 

 

 

 

Harmonogram

9:00 - 14:00 Webinář

Termíny

   18.10.2021
   09:00 - 14:00
Cena: 2541 Kč s DPH
  Zrealizované

Profil lektora


Ing. Marika Voženílková

Vzdělání

 • VŠE

Praxe

 • Generální finanční ředitelství
 • specialistka na DPH, poradenství DPH pro daňové kanceláře a lektorská činnost

Nejbližší kurzy lektora

Souborové přílohy

  Zákon o DPH.pdf / 952 kB
  Školicí materiály - DPH - nemovitý a movitý majetek aktuálně.pdf / 413 kB

 

Notia klub – bonusové materiály


Získejte jako náš klient: 10% slevu na roční Daně pro lidi + 1 měsíc navíc zdarma & 20% slevy na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávek na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Daňový řád s komentářem, Zákon o daních z příjmů s komentářem, Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.


Videa

Webinář: 60 minut novel s Bc. Tomášem Krůlem aneb co nás čeká v roce 2021 14.1.2021

Notia klub – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Funkce

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.