Změny v DPH v oblasti hotelnictví a lázeňství 2018/2019 – přenesení do praxe

Program

Určeno pro

Účetní a daňové poradce, kteří se věnují zpracování a poradenství v sektoru hotelnictví a lázeňství. Dále všem, kterých se tato již specializovanější problematika DPH dotýká a potřebují získat aktuální informace a odpovědi na své dotazy.

Cíl školení

Probrat DPH v oblasti hotelnictví a lázeňství 2018/2019

Pomocí praktických příkladů budou probrány okruhy, které se dotýkají lázeňství a hotelnictví, a to zejména ty, v nichž došlo v souvislosti s novelami zákona o DPH a poslední judikaturou ke změnám. Dostatečný prostor bude vymezen i pro dotazy a konzultace.

Obsah

  • vymezení pojmů, základní principy, nová terminologie (obchodní majetek, leasing nově)
  • co je a co není předmětem daně (problematika stornopoplatků – no shows, poplatky z ubytovací kapacity, poplatky za lázeňský a rekreační pobyt, nejnovější judikatura SDEU)
  • hlavní a vedlejší plnění, snížená sazba daně u stravovacích služeb od prosince 2016
  • poskytnutí služby v. dodání zboží (minibary na pokojích, pizza či káva „přes ulici“)
  • nájem, podnájem, pacht vybraných nemovitých věcí
  • sauny, masáže, concierge, room service
  • vstupenky do divadel, okružní jízdy (prodej, zprostředkování)
  • zprostředkování ubytování z jiných států (stanovení místa plnění, nové ustanovení v Prováděcím Nařízení ke Směrnici), nová pravidla k datu povinnosti přiznat daň
  • konferenční balíčky (krátkodobý nájem sálu, použití dataprojektoru, poskytnutí občerstvení)
  • přeprava hostů autobusy, taxíky
  • ubytování vlastních hostů v jiném hotelu
  • režim cestovní služby ve světle poslední judikatury
  • novinky roku 2019 – nová pravidla pro zacházení s poukázkami, nový přístup k mankům, zavedení institutu nespolehlivé osoby, a další.

Termíny a místa

Datum:Doba konání:Místo konání:Cena s DPH:Přihlásit se:
5.11.2019od: 9:00 do: 14:00

Novotného lávka 5, Praha 1

2420 KčZrealizované

Profil lektora

Olga Holubová

Praxe:

Je přední českou lektorkou pro oblast daně z přidané hodnoty s dlouholetou lektorskou praxí. Vede semináře obecné i specializované o dani z přidané hodnoty. Pracuje jako nezávislý daňový poradce. Je členem Komory daňových poradců ČR a její odborné skupiny pro DPH. V roce 2015 byla osobností roku v komerční daňové sféře. Daňová hvězda roku 2010, 2011 i 2012 a člen Daňové kanceláře snů roku 2010 i 2011. Je autorkou a spoluautorkou knih, autorkou mnoha odborných článků o dani z přidané hodnoty a zároveň odborným dohledem nad publikacemi o DPH od jiných autorů.

Nejbližší kurzy lektora

 

Notia klub – bonusové materiály

Jako náš klient můžete uplatnit slevu 50 % na půlroční Daněprolidi.cz a 20 % na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávky na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Zákon o daních z příjmů s komentářem, Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.

  Zákon o DPH.pdf / 952 kB

Notia klub - videa

Základní pojmy zákona o DPH a jejich správné použití v praxi ve světle novely 2019

Notia klub – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.