Praktické příklady k IRFS

Seminář nebude probírat teorii IFRS, ale zcela naopak se zaměří na jejich praktickou aplikaci v podmínkách českého účetnictví. Na konkrétních z praxe vybraných příkladech Vás lektor provede krok za krokem procesem, pomocí kterého vykazování dané transakce změníte z vykazování podle českých účetních pravidel na vykazování podle IFRS. A ve většině případů ve dvou po sobě jdoucích účetních obdobích, aby byly zřejmé veškeré aspekty rozdílů a jejich dopadů.

Seminář pořádáme také formou online webináře.

 

Program

Určeno pro

Účetní pracující s IFRS závěrkami nebo reporty, metodiky účtáren, finanční manažery.

 

Obsah

  • Diskont pohledávek a závazků.
  • Oceňovací rozdíl k nabytému majetku.
  • Kapitalizované opravy / komponentní odepisování.
  • Odepisování do zbytkové hodnoty.
  • Nedokončená výroba u dlouhodobých zakázek.
  • Leasing – jeho klasifikace a promítnutí rozdílů prezentace finančního leasingu.
  • Sociální fondy pro plnění určená zaměstnancům.
  • Aplikace jiné funkční měny než CZK.

 

Dovětek

V uvedených případech se budeme věnovat i případným dopadům do odložené daně.

 

 

Image3138

Termíny a místa

Datum:Doba konání:Místo konání:Cena s DPH:Přihlásit se:
27.5.2021od: 9:00 do: 14:00

Novotného lávka 5, Praha 1

2541 KčKoupit

Profil lektora

Ing. Daniel Horad

Auditor,daňový poradce,účetní

Vzdělání: VŠE Praha, fakulta financí a účetnictví, hlavní obor účetnictví, vedlejší obor informatika Auditor a daňový poradce
 
Praxe: Auditor, daňový poradce a především účetní, kterého účetnictví stále více baví Více než dvanáct let působil ve skupině TPA Horwath, mimo jiné jako metodik auditu, který se podílel na tvorbě auditní metodiky Z účetnictví se zaměřuje na proces závěrky, účtování cenných papírů a derivátů, proces konsolidace a na Mezinárodní standardy finančního výkaznictví (IFRS)
 
Je autorem odborných článků a publikací, lektorem řady seminářů.

Nejbližší kurzy lektora

 

Notia klub – bonusové materiály

Jako náš klient můžete uplatnit slevu 50 % na půlroční Daněprolidi.cz a 20 % na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávky na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.Notia klub – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.