Podvojné účetnictví pro začátečníky a mírně pokročilé dle změn pro rok 2021 - 4 denní seminář

Čtyřdenní seminář, na kterém bude přednesen posluchačům jasný a srozumitelný výklad podvojného účetnictví, doplněný účtováním praktických příkladů, a to vše pod taktovkou zkušené lektorky Hany Kovalíkové. 

 

 

 

Program

Harmonogram

5. 10. 2021   9:00 – 15:00 

6. 10. 2021   9:00 – 15:00

7. 10. 2021   9:00 – 15:00                     

8. 10. 2021   9:00 – 13:00

 

Určeno pro

Seminář je určen pro začínající a mírně pokročilé účetní pracovníky, po majitele firem, kteří chtějí alespoň trochu pochopit účetní sestavy a chtějí se seznámit s povinnostmi účetních pracovníků.

 

Cíl semináře

Po absolvování semináře pochopíte systém podvojného účetnictví, a to nejen teoreticky, ale hlavně z pohledu praxe. Pochopíte také, že účetnictví není jen o přepisu dat z účetních dokladů do počítače.

Výklad bude proveden velice jasně, na konkrétních praktických příkladech budou vysvětleny účetní vazby, které jsou pro účetnictví nezbytné. Bude dán prostor na dotazy posluchačů.

     

Obsah

 • úloha a zásady účetnictví,
 • zákon o účetnictví a české účetní standardy,
 • vyhláška pro podnikatele,
 • účetní metody,
 • výklad aktiv a pasiv,
 • účty rozvahové a výsledkové,
 • výkazy,
 • dlouhodobý majetek,
 • zásoby,
 • finanční majetek,
 • zúčtovací vztahy,
 • kapitálové účty a dlouhodobé závazky,
 • náklady a výnosy,
 • účetní uzávěrka a závěrka,
 • uzavření a otevření účetních knih,
 • účetní zápisy,
 • rozvaha,
 • výkaz zisků a ztráty. 

 

Praktické příklady – budou součástí jednotlivých tematických okruhů. Budou procvičeny účetní případy nejčastěji používané v každodenní praxi a to podle jednotlivých účtových tříd. Jedná se např. o hmotný majetek, zásoby, výroba, peněžní prostředky, ceniny, náklady, výnosy a s tím související zúčtovací vztahy. Účtování cestovních náhrad, kurzových rozdílů v průběhu roku a na konci účetního období.

 

 

Toto téma Vám rádi připravíme i jako firemní školení na míru. V případě zájmu o nezávaznou nabídku nás kontaktujte na seminare@notiavzdelavani.cz.

 

 

 

 

Termíny a místa

Datum:Doba konání:Místo konání:Cena s DPH:Přihlásit se:
Od: 5.10.2021
Do: 8.10.2021
od: 9:00 do: 13:00

Novotného lávka 5, Praha 1

7990 KčKoupit

Profil lektora

Hana Kovalíková

Od r. 1994 je členkou Komory daňových poradců a členkou odborné sekce DPFO. Byla také 2 roky členem Disciplinární komise Komory daňových poradců.

Před rokem 1989 pracovala v bankovnictví, ve dvou výzkumných ústavech, a dále v zahraničním obchodě, kde se zabývala jak přímým zahraničním obchodem, tak i mezinárodní přepravou a celní problematikou. Tyto bohaté zkušenosti z různých oblastí uplatňuje nejen u klientů, ale i v rámci lektorské a publikační činnosti.

Dosavadní znalosti, které získala mimo jiné zejména studiem zákonů, absolvováním vzdělávacích kurzů, a dále širokou praxí hlavně v oblasti účetnictví a daní, uplatňuje především v daňovém poradenství, účetním a ekonomickém poradenství. Zabývá se také kontrolou účetnictví a rekonstrukcemi účetnictví, zpracováním metodiky účetnictví pro jednotlivé účetní jednotky, zpracováním daňových přiznání, poskytuje daňové a účetní dohledy ve firmách, rozbory ekonomické a finanční činnosti, poradenství formou hot-line (e-mail). Úspěšná je i její poradenská činnost při vývoji účetních softwarů.

V lektorské činnosti, kterou vykonává od r. 1991, je hlavním přínosem pro posluchače taktéž jasný a srozumitelný výklad na základě praktických zkušeností, uvádění příkladů k danému tématu, a dále odpovídání na dotazy posluchačů.

 

 

Nejbližší kurzy lektora

 

Bonusy – bonusové materiály

Jako náš klient můžete uplatnit slevu 50 % na půlroční Daněprolidi.cz a 20 % na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávky na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Daňový řád s komentářem, Zákon o daních z příjmů s komentářem, Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.

  Zákon o daních z příjmů.pdf / 1,00 MB

Notia klub - videa

Webinář: 60 minut novel s Bc. Tomášem Krůlem aneb co nás čeká v roce 2021 14.1.2021

Bonusy – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.