Nárok na odpočet daně, oprava odpočtu daně, úprava odpočtu daně

Seminář daňového specialisty, spoluautora zákona o DPH s dlouholetou praxí na MF ČR, zkušeného lektora. Tématem semináře je problematika uplatnění nároku na odpočet daně podle zákona o DPH.

 

V případě zájmu o online formu semináře, kontaktujte prosím naše zákaznické centrum na tel. +420 212 247 811, nebo emailu blahutova@notiavzdelavani.czkosutova@notiavzdelavani.cz.

 

Program

 • Nárok na odpočet daně - § 72 – kdy je plátce oprávněn k odpočtu daně, vznik nároku.
 • Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet daně - § 73 – kdy plátce musí mít daňový doklad, prokazování nároku u pořízení zboží z jiného čl. státu, přijetí služby od neusazené osoby, v režimu přenesení daňové povinnosti, tříletá lhůta, prolomení tříleté lhůty, chybně uvedená daň na daňovém dokladu.
 • Oprava odpočtu daně - § 74 – vazba na opravu základu daně, snížení nebo zvýšení základu daně.
 • Oprava odpočtu daně u nedobytné pohledávky- § 74a – vazba na opravu základu daně u nedobytné pohledávky.
 • Způsob výpočtu odpočtu daně v poměrné výši - § 75 (automobil nakoupený částečně pro podnikání a částečně pro osobní potřebu).
 • Způsob výpočtu nároku na odpočet daně v krácené výši - § 76 (nájem).
 • Vyrovnání odpočtu daně - § 77 – použití majetku, který není dlouhodobým majetkem pro jiné účely, nedoložené zničení, ztráty, odcizení.  
 • Úprava odpočtu daně - § 78 – použití dlouhodobého majetku – změna rozsahu použití, prodej nemovité věci ve lhůtě pro úpravu odpočtu daně.

 

Toto téma Vám rádi připravíme i jako firemní školení na míru. V případě zájmu o nezávaznou nabídku nás kontaktujte na seminare@notiavzdelavani.cz.

 

 

Image3138

 

 

Termíny a místa

Datum:Doba konání:Místo konání:Cena s DPH:Přihlásit se:
3.11.2021od: 9:00 do: 13:00

Novotného lávka 5, Praha 1

2541 KčKoupit

Profil lektora

Ing. Zdeněk Kuneš

Od roku 1993 až do do 2016 pracoval ve finanční správě, z toho posledních 12,5 roku na Ministerstvu financí na legislativě DPH.

Znalosti a zkušenosti

 • Odborník se specializací na daň z přidané hodnoty.
 • DPH pro neziskové organizace a veřejnoprávní subjekty.
 • Lektorská činnost k problematice daně z přidané hodnoty v okruhu témat (základní znalosti zákona o DPH, novely zákona o DPH, nejčastější chyby a omyly při aplikaci daně z přidané hodnoty, dovoz a vývoz zboží, obchodování mezi členskými státy EU, uplatnění DPH u nemovitostí – stavební a montážní práce, zvláštní režimy – prodej použitého zboží, DPH u cestovních služeb, režim přenesení daňové povinnosti, daňové doklady – vystavování, náležitosti, vazba na kontrolní hlášení, kontrolní hlášení, vyplňování kontrolního hlášení, promíjení pokut).
 • Publikační činnost (odborné články, knihy, spoluautor Zákona o DPH).

Nejbližší kurzy lektora

 

Bonusy – bonusové materiály

Získejte jako náš klient: 10% slevu na roční Daně pro lidi + 1 měsíc navíc zdarma & 20% slevy na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávek na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Daňový řád s komentářem, Zákon o daních z příjmů s komentářem, Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.

  Zákon o DPH.pdf / 952 kB

Notia klub - videa

Webinář: 60 minut novel s Bc. Tomášem Krůlem aneb co nás čeká v roce 2021 14.1.2021

Bonusy – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Funkce

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.