DPH při poskytování služeb - aktuálně

Program

Určeno pro

Účetní, auditory, ekonomy, finanční ředitele, daňové poradce a všechny zájemce, kterých se dotýká problematika uplatňování DPH v oblasti poskytování služeb, a to jak v tuzemsku, tak v přeshraničních vztazích. 

Cíl školení

Cílem přednášky je výklad pravidel DPH a způsobu jejich uplatnění při poskytování služeb v návaznosti na aktuální tuzemskou i evropskou legislativu, vysvětlení specifik různých typů služeb při jejich poskytování a přijímání v tuzemsku i v přeshraničních vztazích a upozornění na nejčastější problémy v této oblasti podnikání.

Obsah

  • Stav a vývoj legislativy ČR a EU v oblasti poskytování služeb
  • Určení místa plnění u různých druhů poskytovaných a přijímaných služeb, výklad základního pravidla dle § 9 ZDPH a výjimek dle § 10 a následujících ZDPH, osoba povinná odvést daň v návaznosti na místo plnění a typ služby
  • Vymezení provozovny z pohledu DPH a vliv provozoven na místo plnění a povinnost odvést daň, povinnost registrace a riziko registrace v jiných členských státech
  • Stanovení základu daně a vedlejší náklady související s poskytování služeb, opravy základu daně (slevy, skonta, chyby a omyly ve fakturaci)
  • Určení data povinnosti přiznat daň, poskytování služeb na dlouhodobé bázi, opakovaná a dílčí plnění
  • Sazby daně a osvobození od daně
  • Specifika přeshraničních vztahů v oblasti poskytování a přijímání služeb
  • Pravidla fakturace v tuzemsku i v přeshraničních vztazích, daňové doklady, vykazování v daňovém přiznání, souhrnném hlášení a kontrolním hlášení
  • Specifika některých typů služeb a rizikové oblasti (např. služby spojené s nemovitostí, přepravní služby, finanční služby, manažerské služby, elektronicky poskytované služby apod.), zvláštní režimy (cestovní služby, režim jednoho správního místa)
  • Přefakturace služeb a nejčastější chyby

Termíny a místa

Datum:Doba konání:Místo konání:Cena s DPH:Přihlásit se:
29.10.2019od: 9:00 do: 14:00

Novotného lávka 5, Praha 1

2420 KčZrealizované

Profil lektora

Ing. Michaela Strnadová

Daňový poradce

Vzdělání: VŠE, obor daně a finanční kontrola, účetnictví a finanční řízení podniků
 
Praxe: v současnosti Consultant, oddělení DPH, Deloitte Advisory manažer oddělení DPH, TPA Horwath TAX ( 2008 - 2012)

Nejbližší kurzy lektora

 

Notia klub – bonusové materiály

Jako náš klient můžete uplatnit slevu 50 % na půlroční Daněprolidi.cz a 20 % na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávky na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Zákon o daních z příjmů s komentářem, Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.

  Zákon o DPH.pdf / 952 kB

Notia klub - videa

DPH u poukazů v roce 2019

Notia klub – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.