Cestovní náhrady v příkladech

Tradiční oblíbený seminář Cestovní náhrady v příkladech Vám pomůže zorientovat se nejen v novinkách, ale provede Vás i základními "pilíři" problematiky cestovních náhrad v přímé provázanosti na novelu zákoníku práce i jeho zatím neměnné součásti. 

Lektorka Jaroslava Pfeilerová, vnese do výkladu tolik potřebné příklady z praxe a prostor pro zodpovězení Vašich dotazů. Přihlaste se a nechte se obohatit zkušenostmi ženy, která přes 20 let pracuje jako správkyně daně a má bohatou lektorskou i publikační praxi. 

 

Program

Posluchačům budou sděleny i novinky v oblasti cestovních náhrad, které přinesl nový zákoník práce. Popsána bude problematika při vysílání zaměstnanců na běžnou zahraniční pracovní cestu a vysílání zaměstnanců v rámci mezinárodního poskytování služeb ve vazbě na Směrnici Evropského Parlamentu a Rady 96/71/ES, která byla novelizovaná  Směrnice Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2018/957.

Popsány budou  také  postupy při daňovém posouzení poskytnutých náhrad z hlediska zaměstnavatele i z hlediska zaměstnance. Zejména při vysílání zaměstnanců na dlouhodobé zahraniční pracovní cesty. 

Mnohé z poskytnutých informací budou podpořeny souvisejícími judikáty (soudních rozhodnutí) NSS nebo řešením konkrétního problému, které bylo publikováno v rámci Koordinačních výborů, kterých se účastní zástupci Komory daňových poradců, Komory auditorů, Svazů účetních a Generálního finančního ředitelství.

 

Obsah 

 • Postup při vysílání zaměstnance na pracovní cesty.
 • Výklad k problematice místa výkonu práce a pravidelného pracoviště ve vazbě na ujednání v pracovních smlouvách (nejčastější chyby, související příklady).
 • Cestovní náhrady při tuzemských pracovních cestách.
 • Cestovní náhrady při zahraničních pracovních cestách.
 • Mezinárodní vysílání zaměstnanců v rámci poskytování služeb.
 • Vyslání zaměstnance k výkonu práce do zahraničí (pracovní cesta, případně sjednání místa výkonu práce v zahraničí).
 • Náhrady zaměstnance při použití jiného než služebního vozidla v zahraničí.
 • Výpočet a účtování stravného poskytnutého zaměstnanci v jiné (dohodnuté) měně než stanoví vyhláška MF (kurzy využívané při přepočtu měn).
 • Vyčíslení a zaúčtování nároků zaměstnance vzniklých v cizí měně a související  kurzové rozdíly.
 • Cestovní náhrady zaměstnanců, kteří konají práci na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (příklady).
 • Teambuilding.
 • Rizika související s pracovní cestou a jejich řešení.
 • Přerušení pracovní cesty z důvodů na straně zaměstnance.
 • Vyúčtování pracovních cest.
 • Rozdíly při poskytování cestovních náhrad zaměstnancům v podnikatelské a v nepodnikatelské sféře.
 • Cestovní náhrady  členům orgánům právnických osob.
 • Judikatura NS v souvislosti s poskytováním cestovních náhrad.
 • Odpovědi na dotazy.

 

Toto téma Vám rádi připravíme i jako firemní školení na míru. V případě zájmu o nezávaznou nabídku nás kontaktujte na seminare@notiavzdelavani.cz.

 

 

notia-seminár-obrazek-ilustracni

 

 

Termíny a místa

Datum:Doba konání:Místo konání:Cena s DPH:Přihlásit se:
20.9.2021od: 9:00 do: 14:00

Novotného lávka 5, Praha 1

2783 KčZrealizované

Profil lektora

Jaroslava Pfeilerová

 

Pracuje od roku 1991 v daňové správě, konkrétně na FÚ pro Zlínský kraj, územní pracoviště ve Vsetíně. Je autorkou mnoha příspěvků do odborných publikací. Více než 20 let se věnuje také lektorské činnosti zejména v oblasti cestovních náhrad a zdaňování ve vztahu k zahraničí.

Nejbližší kurzy lektora

 

Bonusy – bonusové materiály

Jako náš klient můžete uplatnit slevu 50 % na půlroční Daněprolidi.cz a 20 % na jejich e-knihy.

Představení portálu a provedení objednávky na tel. čísle +420 212 247 888.  

 

20% sleva na e-knihy od Daněprolidi.cz: Daňový řád s komentářem, Zákon o daních z příjmů s komentářem, Zákon o DPH s komentářem, Daňová kontrola, Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2021, Účetní souvztažnosti 2021, Účetní závěrka pro vybrané účetní jednotky 2020, Účetní závěrka pro podnikatele 2020, Společnost s ručením omezeným (aktualizováno 10/2020), Účetní souvztažnosti pro příspěvkové organizace 2020, Účetní souvztažnosti 2020. Objednávejte na tel. +420 212 247 811.

  Zákon 262_Zákoník práce.docx / 180 kB

Notia klub - videa

Webinář: 60 minut novel s Bc. Tomášem Krůlem aneb co nás čeká v roce 2021 14.1.2021

Bonusy – chatové poradenství

30 dní po skončení semináře si ověřte své účetní a mzdové postupy v našem online chatu. Své otázky pokládejte po přihlášení se v chatovém okně vpravo dole na webu, a to v úterý 9–12 hodin bc. Tomáš Krůl, středa 9–12 hodin Ing. Blanka Jindrová, čtvrtek 9–12 hodin Ing. Zuzana Pšeničková.

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.